اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

افزودن پرسش

You must login to ask a question.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

نی نی مَن سایتی برای پرسش و پاسخ و تبادل نظر بین کاربران می باشد. برای استفاده از این سایت همین حالا عضو شوید.

چرا سینه زنان پس از ازدواج بزرگ می شود؟ | بزرگ شدن سینه پس از ازدواج

چرا سینه زنان پس از ازدواج بزرگ می شود؟ | بزرگ شدن سینه پس از ازدواج

شاید دیده باشید که خانم ها پس از ازدواج سینه هایشان بزرگ تر می شود. تغییرات ناگهانی باعث می شود که خیلی از خانم ها در روزهای اول ازدواج و حتی قبل از آن نگران بزرگ شدن سایز سینه های خود شوند، ولی دلیل بزرگ شدن سینه پس از ازدواج چیست؟

 

در این مطلب نی نی مَن باورهای اشتباه در مورد افزایش سایز سینه بعد از ازدواج را می خوانید و دلایل واقعی بزرگ شدن سایز سینه را به شما ارائه می کنیم.

 

باوری اشتباه در مورد بزرگ شدن سینه پس از ازدواج

بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج یک موضوع کاملاً رایج در میان خانم‌هاست. پستان یک بافت است و تغییرات آن با تغییر سایز کل بدن ارتباط مستقیم دارد؛ بنابراین بین تغییرات اندازه سینه‌ها و ازدواج رابطه مستقیمی وجود ندارد.

 

تصورات غلط زیادی درباره کاهش یا افزایش سایز سینه‌ها وجود دارد که یکی از این باورهای غلط این موضوع است که ماساژ سینه سبب افزایش سایز آن می‌شود.

 

این تصور ۱۰۰٪ درست نیست؛ زیرا تنها در صورتی ماساژ سینه‌ها سبب افزایش سایز آن‌ها می‌شود که این کار طبق الگوهای خاصی انجام شده و سبب افزایش گردش خون در این ناحیه شود.

 

علت‌های بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج

دلایل اصلی و علمی بزرگ شدن سینه هر چیزی می تواند باشد که باید به تشخیص پزشک تعیین شود، اما این موضوع پس از ازدواج برای زنان امری نگران کننده است که در ادامه دلایل واقعی آن را خواهید خواند.

 

افزایش سایز سینه‌ها به دلیل بارداری

یکی از علت‌های بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج، بارداری است. در این دوران سطح هورمون استروژن و پروژسترون در بدن افزایش پیدا می‌کند.

 

افزایش این دو هورمون سبب تحریک غدد شیری می‌شود و حدود ۳ یا ۴ هفته پس از بارداری، فرد نسبت به لمس سینه‌هایش حساس خواهد شد. حساسیت پذیری و تحریک سینه‌ها ممکن است تا سه ماه اول بارداری ادامه داشته باشد.

 

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری در بدن رخ می‌دهد، سبب بزرگ شدن سایز سینه‌ها می‌شود؛ زیرا در دوران بارداری جریان خون و چربی ذخیره شده در ناحیه سینه افزایش پیدا می‌کند.

 

در این دوران پوست ناحیه سینه کشیده می‌شود و ترک‌های پوستی ایجاد خواهد شد. رگ‌های ناحیه سینه نیز دیده می‌شود و نوک سینه‌ها تیره خواهد شد.

 

برخی از خانم‌ها لباس‌های آزاد و گشاد در دوران بارداری به تن می‌کنند که این موضوع سبب بزرگ‌تر شدن سایز سینه‌ها می‌شود. استفاده از لباس‌های مناسب سبب می‌شود که رشد سینه‌ها در دوران بارداری کنترل شده تر باشد.

 

رابطه جنسی و بزرگ شدن سینه

یکی دیگر از مواردی که سبب بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج می‌شود، رابطه جنسی است. رابطه جنسی سبب افزایش گردش خون در اندام‌های جنسی شده و همچنین سبب ایجاد آرئول در سینه می‌شود. این موضوع سبب بزرگ‌تر شدن سایز سینه و اندازه نوک آن خواهد شد.

 

افزایش وزن و عدم تحرک

از دیگر مواردی که سبب افزایش سایز سینه‌ها پس از ازدواج می‌شود عدم تحرک و افزایش وزن است!

 

زوج‌های جوان پس از ازدواج مسئولیت‌های بیشتری پیدا می‌کنند و همین موضوع سبب بی‌توجهی آن‌ها به رژیم غذایی و ورزش می‌شود. با افزایش مصرف مواد غذایی و بی‌تحرکی، به مرور وزن افزایش پیدا می‌کند و این موضوع سبب افزایش سایز سینه‌ها نیز می‌شود.

 

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب نیز در بزرگ شدن سینه بعد از ازدواج تأثیرگذار است. با افزایش مسئولیت خانم‌ها پس از ازدواج، استرس و اضطراب آن‌ها بیشتر خواهد شد و این موضوع سبب به هم خوردن تعادل هورمون‌ها در بدن این افراد می‌شود.

 

با به هم خوردن تعادل هورمون‌ها، رشد سینه‌ها ممکن است بیشتر شود و سایز آن‌ها افزایش پیدا کند.

 

مصرف قرص‌های ضد بارداری

یکی از دلایل بزرگ شدن سینه‌ها پس از ازدواج مصرف قرص‌های ضد بارداری است. با توجه به این که بسیاری از خانم‌ها از این روش برای پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند، تغییراتی که در اندازه سینه‌های آن‌ها پس از ازدواج دیده می‌شود قابل توجه خواهد بود.

 

قرص‌های ضد بارداری حاوی هورمون استروژن هستند. قاعدگی و روند تخمک گذاری به تغییرات میزان هورموناستروژن در بدن مرتبط است. مصرف قرص‌های ضد بارداری سطح هورمون استروژن را در بدن ثابت نگه می‌دارد.

 

قرص‌های ضد بارداری علاوه بر افزایش وزن و بزرگ شدن سینه‌ها عوارضی مانند خارش، حالت تهوع، تغییر در خلق و خو و… را نیز به همراه دارند و برخی از مواقع با قطع کردن مصرف دارو این عوارض نیز از بین می‌روند. اگر می‌خواهید از این قرص‌ها برای پیشگیری از بارداری استفاده کنید، حتماً با پزشک معالج مشورت نمایید.

 

توجه به این نکته حایز اهمیت است که همیشه مصرف قرص‌های ضد بارداری منجر به افزایش وزن و بزرگ شدن سینه‌ها نمی‌شود؛ زیرا بدن افراد مختلف نسبت به قرص‌های ضد بارداری واکنش‌های متفاوتی نشان می‌دهد.

 

نکته: خانم‌هایی که هنگام مصرف قرص‌های ضد بارداری میزان مصرف کربوهیدرات و چربی را کاهش می‌دهند و علاوه بر انجام تمرینات ورزشی مداوم ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای در چهار روز هفته، یک رژیم غذایی متعادل حاوی مواد معدنی، فیبر و ویتامین‌ها را رعایت می‌کنند، میزان افزایش وزن کمتری نسبت به سایر خانم‌ها دارند.

درباره Adminتایید شده

باور کردی میبینی

مرا دنبال کنید

ارسال یک پاسخ