اکنون ثبت نام کنید

ورود

فراموشی کلمه عبور

رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر کلمه عبور به ایمیل شما ارسال شود.

ارسال پیام

افزودن پرسش

You must login to ask a question.

ورود

اکنون ثبت نام کنید

نی نی مَن سایتی برای پرسش و پاسخ و تبادل نظر بین کاربران می باشد. برای استفاده از این سایت همین حالا عضو شوید.

چطوری اسپرم باعث حاملگی میشه؟

چطوری اسپرم باعث حاملگی میشه؟

چطوری اسپرم باعث حاملگی میشه؟

در یک سطح خشک، مانند لباس یا ملافه، اسپرم در زمان خشک شدن مایع از بین می رود.

 

پاسخ به موارد مختلفی بستگی دارد ، اما مهمترین نکته این است که در آن ناحیه اسپرم قرار دارد.

اما سوالی که برای بسیاری از زوجین ایجاد می شود این است که آیا اسپرم روی دستمال یا محیط خشک زنده می ماند؟

آیا دستمال آغشته با مایع منی می تواند موجب بارداری شود؟

در محیط گرم و مرطوب چطور؟

 

اسپرم روی سطح خشک مانند پارچه و دستمال چند روز زنده می ماند؟

در یک سطح خشک، مانند لباس یا ملافه، اسپرم در زمان خشک شدن مایع از بین می رود.و در صورتی که آن سطح خشک به واژن زن برخورد کند احتمال اینکه زن باردار شود خیلی خیلی کم است و حتی می توان گفت احتمال بارداری وجود ندارد.

 

در صورت انزال مرد در وان آبگرم یا وان آیا می توانید باردار شوید؟

اگر اسپرم مجبور شود از طریق آب به بدن یک زن برسد ، بعید است که بارداری رخ دهد.

در سناریوی وان آب داغ ، دمای آب یا مواد شیمیایی باعث از بین رفتن اسپرم در چند ثانیه می شود.

در وان پر از آب گرم معمولی، اسپرم ممکن است تا چند دقیقه زنده بماند. هنوز هم نیاز است که پس از عبور از آن آب سریع وارد واژن شود. سپس باید از دهانه رحم عبور کرده و سپس وارد رحم شود.

باردار شدن در این مورد بسیار بعید و غیرممکن است.

در آب ، مانند حمام گرم یا وان آب گرم ، آنها احتمالاً عمر طولانی تری خواهند داشت زیرا در مکان های گرم و مرطوب رشد می کنند. اما احتمال وجود اسپرم در یک وان آب در بدن یک زن وجود دارد و باعث بارداری او می شود اما احتمال آن بسیار کم است.

 

اسپرم در بدن زنان چند روز زنده می ماند؟

هنگامی که اسپرم در داخل بدن زنان باشد ، آنها می توانند تا ۵ روز زنده بمانند. اگر مرد هستید و حتی چند روز قبل از تخمک گذاری همسرتان رابطه جنسی برقرار می کنید ، احتمال باردار شدن آنها وجود دارد.

 

برای باردار شدن به چند اسپرم نیاز دارید؟

لقاح تخمک زن فقط به یک اسپرم نیاز دارد. به طور متوسط ، هر بار که مردان انزال می کنند ، تقریباً ۱۰۰ میلیون اسپرم آزاد می کنند. چرا اگر تولید یک نوزاد فقط به یک مورد نیاز دارد ، این همه اسپرم آزاد می شود؟

برای ملاقات تخمکی که در انتظار است ، منی باید از واژن به لوله های رحمی برود ، سفر سختی که تعداد کمی از اسپرم ها زنده می مانند. متخصصان معتقدند این روند ممکن است راهی باشد که طبیعتاً اجازه می دهد سالم ترین اسپرم ها بتوانند تخمک را بارور کنند و بهترین شانس را برای داشتن یک کودک سالم فراهم کنند.

برای آن دسته از اسپرم هایی که سفر را کامل می کنند ، وارد شدن تخمک که توسط یک لایه ضخیم پوشانده شده است دور از انتظار نیست.

 

آیا اسپرم کش باعث از بین رفتن اسپرم می شود؟

اسپرم کش نوعی کنترل بارداری است که می توانید با کاندوم یا بدون آن استفاده کنید. آنها به اشکال مختلف وجود دارند ، از جمله:

کرمی

ژل

کف

شیاف

اسپرم کش اسپرم را از بین نمی برد. در عوض ، آنها از حرکت اسپرم جلوگیری می کنند ، که باعث کاهش تحرک اسپرم می شود. زن آن را نزدیک دهانه رحم خود اعمال می کند تا اسپرم نتواند وارد رحم شود.

وقتی از اسپرم کش به طور صحیح و مداوم همراه با کاندوم های مردانه استفاده می کنید ، ۹۸ درصد موثر است. با استفاده معمول ، ۸۵ درصد موثر است. کاندوم های زنانه با اسپرم کش ۷۰ تا ۹۰ درصد موثر هستند.

بدون کاندوم ، اسپرم کش به عنوان یک روش موثر برای جلوگیری از بارداری در نظر گرفته نمی شود زیرا به طور معمول در ۲۸ درصد از مواقع برای جلوگیری از بارداری جواب نمی دهد. حتی در صورت استفاده صحیح و مداوم ، اسپرم کش به تنهایی تنها ۸۲ درصد موثر است.

 

آیا کاری می توانید برای بهبود سلامت اسپرم انجام دهید؟

بسیاری از کارهایی که برای حفظ سلامتی خود انجام می دهید می توانند همین کار را برای اسپرم نیز انجام دهند. برخی از این نکات را امتحان کنید:

سیگار نکشید و از داروهای غیرقانونی ، به ویژه استروئیدهای آنابولیک استفاده نکنید.

از تماس با سموم مانند سموم دفع آفات و فلزات سنگین خودداری کنید.

الکل مصرف نکنید.

رژیم غذایی سالم داشته باشید و وزن خود را کنترل کنید.

کیسه بیضه خود را خنک نگه دارید ، زیرا گرما باعث کاهش سرعت تولید اسپرم می شود. برای این کار از حمام گرم خودداری کنید و سعی کنید شلوار تنگ نپوشید.

 

تجزیه و تحلیل مایع منی چه چیزی را نشان می دهد؟

این آزمایشی است که می تواند به پزشک شما کمک کند تا درک کند چرا شما و همسرتان در داشتن فرزند مشکل دارید.

برخی از مواردی که می توانید از تجزیه و تحلیل یاد بگیرید:

مقدار و ضخامت منی

به طور متوسط ، هر بار که مردان انزال می کنند ، ۲-۶ میلی لیتر (میلی لیتر) مایع منی یا حدود ۱/۲ قاشق چای خوری تا ۱ قاشق چای خوری آزاد می کنند.

کمتر از این مقدار ممکن است به اندازه کافی اسپرم برای باردار شدن یک زن نداشته باشد. از طرف دیگر ، بیش از این می تواند غلظت اسپرم را رقیق کند.

منی برای شروع باید غلیظ باشد و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پس از انزال رقیق تر شود. مایع منی که غلیظ و ضخیم بماند ممکن است حرکت اسپرم را دشوار کند.

غلظت اسپرم همچنین تراکم اسپرم نامیده می شود ، این تعداد اسپرم در میلیون ها میلی لیتر منی است. پانزده میلیون اسپرم یا بیشتر در هر میلی لیتر طبیعی تلقی می شود.

تحرک اسپرم نشان دهنده ی درصد اسپرم موجود در نمونه ای است که در حال حرکت است و همچنین ارزیابی نحوه حرکت آنها است. یک ساعت پس از انزال ، حداقل ۳۲٪ از اسپرم ها باید به صورت مستقیم حرکت کنند.

مرفولوژی

این تجزیه و تحلیل اندازه ، شکل و ظاهر اسپرم است.

 

آیا زمانی که سن مرد بزرگتر می شود ساخت اسپرم متوقف می شود؟

مردان می توانند در تمام طول زندگی بارور باشند. با افزایش سن میزان اسپرم شما کاهش می یابد ، اما حتی مردان مسن نیز دارای اسپرم هستند و می توانند فرزند داشته باشند.

 

اسپرم چه مدت زندگی می کند؟

بیشتر اسپرم ها پس از انزال در داخل واژن یا خارج از دستگاه تناسلی زن در عرض چند دقیقه می میرند. با این حال ، هنگامی که اسپرم وارد دستگاه تناسلی ، دهانه رحم و رحم زن می شود ، برخی از آنها می توانند تا ۵ روز زنده بمانند ، اگرچه بیشتر آنها بیش از ۱-۲ روز زنده نخواهند ماند. مطالعات نشان داده است که بیشتر حاملگی ها نتیجه مقاربت است که طی ۱-۲ روز قبل از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری انجام می شود. با کمال تعجب ، برخی از حاملگی ها می توانند پس از مقاربت رخ دهند که حداکثر ۵ روز قبل از تخمک گذاری انجام شده است.

بیشتر اسپرم ها طی ۱-۲ روز پس از انزال در داخل دستگاه تناسلی زنان می میرند.

 

اسپرم چه مدت می تواند در مایع دهانه رحم زنده بماند؟

طولانی ترین زمان اسپرم در مایع دهانه رحم پنج روز است. اسپرم هایی که در لباس ، ملافه یا صندلی های توالت در معرض هوای اتاق قرار دارند به سرعت تحرک (توانایی شنا) را از دست می دهند و در کمتر از یک ساعت می میرند. وقتی اسپرم خشک شد ، اسپرم مرده و نمی تواند تخمک را بارور کند.

 

چه چیزی تعیین می کند که چه مدت اسپرم زنده است؟

اسپرم بسته به محیط اطراف خود می تواند از چند دقیقه تا چند روز زندگی کند:

اسپرم هایی که در معرض هوا قرار می گیرند ، روی لباس ، ملافه های تخت یا صندلی های توالت رسوب می کنند ، خیلی سریع خشک می شوند و می میرند ، معمولاً در عرض چند دقیقه پس از انزال.

نمونه اسپرم جمع شده در یک ظرف استریل در دمای بدن ممکن است برای چند ساعت زنده بماند ، اما توانایی باروری اسپرم ها طی ۶۰ دقیقه پس از انزال به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

اسپرم هایی که از واژن به داخل رحم حرکت می کنند می توانند مدت بیشتری زنده بمانند. مطالعات نشان داده است که بارداری حداکثر تا پنج تا شش روز پس از مقاربت امکان پذیر است. زنده ماندن برخی از اسپرم ها در رحم ، معمولاً در مخاط دهانه رحم یا لوله های رحمی ، کاملاً امکان پذیر است. با این حال ، این معمول نیست. بیشتر اسپرم ها در طی ۲۴-۴۸ ساعت پس از انزال در رحم می میرند و هرچه زمان بیشتری پس از انزال سپری شود ، احتمال باروری تخمک کمتر است.

در شرایط عالی آزمایشگاهی و در یک ماده مغذی ، آنها می توانند تا هفت روز زنده بمانند.

اسپرم را می توان در دمای بسیار پایین منجمد کرد (اما نه در یخچال) و سالها زنده ماند.

اسپرم می تواند تا چندین ساعت در واژن زنده بماند.

بیشتر اسپرم ها طی ۲۴-۴۸ ساعت در دهانه رحم می میرند ، اما برخی از آنها می توانند برای ۴-۵ روز زنده بمانند.

برخی از اسپرم ها همچنین می توانند تا چند روز در لوله های رحمی زنده بمانند.

 

اگر در نزدیکی واژن مایع منی بریزد امکان بارداری وجود دارد؟

بله ، اگر اسپرم نزدیک واژن باشد و خشک نشده باشد ، می توانید باردار شوید. شاید شنیده باشید که اکسیژن اسپرم را از بین می برد. این درست نیست اسپرم می تواند تا زمان خشک شدن حرکت کند.

به عنوان مثال ، اگر رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده داشته باشید ، ممکن است فکر کنید در معرض خطر بارداری نیستید. با این حال ، اسپرم تازه ممکن است نشت کند و در نزدیکی دهانه واژن باقی بماند. اگر مرطوب بماند ، می تواند از طریق واژن و از طریق دهانه رحم به رحم راه یابد تا تخمک بارور شود.

این حالت بسیار نادر اتفاق می افتد اما امکان اتفاقش هم صفر نیست و برای برخی زوجین پیش آمده است.

درباره Adminتایید شده

باور کردی میبینی

مرا دنبال کنید

دیدگاه ها ( 5 )

  1. همه چیزایی که لازم بود رو نگفتین هااااااا ☺️ ☺️ ☺️☺️

  2. اینو که خوندم واقعا بعضی نگرانی و استرس هام بی دلیل بوده
    فکر کنم برای بقیه هم اینطوری باشه

ارسال یک پاسخ