ادامه این رابطه به نظرتون درسته؟

پرسش

#پرسش_و_پاسخ

سوال:

آیا ادامه این رابطه درسته؟

من و همسرم یک سال هست که نامزد کردیم. در این مدت متوجه شدم ایشون بسیار دهن بین هست.
حرف های مادر و خواهرش خیلی روش تاثیر میذاره و براش مثل حکم هست.

من خیلی سعی کردم با مهربونی و صمیمیت، همسرم رو جذب کنم ولی متاسفانه خانوادش براش مثل بت هستند.
اگر زندگی من طبق میل خانوادش پیش نره از طرف مادرش با من برخورد سختی میشه. به خواسته ها و اولویت های من اصلا بها نمیده و حرف جدی من رو با شوخی جواب میده، الان هم قهر هستیم.

برای رهایی از این وضعیت و این همه چالش، چه راهی برای من مناسبه؟ ادامه رابطه با اتمام اون؟

پاسخ مشاور:

(مشاور خانواده)

در دوران آشنایی و نامزدی باید به نکاتی توجه داشته باشید.

‎خشمگین شدن، نداشتن ‌تمایل به یکدیگر و بگومگو، علایم هشداردهنده ای هستند. شاید عده‌ای تصور کنند این حالت‌ها در یک رابطه طبیعی است و هر دو طرف به مرور به هم عادت می‌کنند و وضعیت بهبود می‌یابد اما اینگونه نبوده و این مساله می تواند زمینه آسیب پس از ازدواج محسوب گردد.

‎دوره نامزدی برخلاف تصور، دوره تفریح و خوشگذرانی نیست. بلکه دوره دشوار آشنایی برای کسب اطلاعات در یک زندگی چند ساله است. افرادی که این دوران را صرفا صرف جذابیت سازی می کنند آماده مواجهه با چالش های اساسی نادیده گرفته شده در زندگی مشترک نمی باشند.

‎خطوط قرمز غیرقابل‌چانه‌زنی وغیرقابل‌مذاکره،خواسته‌هایی هستند که باید به اطلاع طرف مقابل برسد تا بداند در صورتی که از این خطوط قرمز عبور کند، زندگی به پایان خواهد رسید مثلا اعتیاد و رابطه خارج از زندگی زناشویی از این دست خطوط قرمز است.

‎در دوره نامزدی بررسی کنید اولویت #نامزد شما کیست؟ شما در اولویت هستید یا پدر و مادرش و یا به طور کلی خانواده چقدر تحت‌ کنترل آنهاست. آیا آنقدر بلوغ فکری و عاطفی پیدا کرده که از والدین خود جدا شود؟ این مشکل یکی از شایع‌ترین علت‌های جدایی و طلاق در ایران است. وابستگی افراد به خانواده‌ها مشکلات عدیده‌ای را در زندگی زناشویی به وجود می‌آورد و استقلال زندگی مشترک را از بین می برد.
‎افکار و احساساتتان را بروز دهید.

‎وقتی در دوره نامزدی حس می‌کنید افکار و احساساتتان مقابل نامزدتان مجال بروز ندارند و او همیشه به فکر تحمیل احساسات و افکار خود به شماست، خطر را جدی بگیرید. او ارزش‌های خود را درست می‌داند و از شما خواهد خواست مانند او فکر کنید.
‎تعیین تکلیف کنید.

‎شما ممکن است بحث‌هایی را مطرح کنید که اهمیت زیادی برایتان داشته باشد ولی طرف مقابل با شوخی یا طفره رفتن موضوع را خاتمه ‌دهد. از این مسأله نباید به راحتی گذشت.
‎فرض کنید شهر موردنظر برای زندگی یا دوری و نزدیکی به والدین برای شما مهم است ولی نامزدتان درباره آن صحبت نمی‌کند در حالی که ضروری است قبل از ازدواج درباره این موضوعات مذاکره و تعیین تکلیف کنید.

در حال پیشرفت 0
niloo 5 ماه 1 پاسخ 215 بازدیدها 0

پاسخ ( ۱ )

  1. بیشتر مردان اینجوری هستن و به حرف مادرشون خیلی گوش میدن ☺️☺️☺️

ارسال یک پاسخ