رابطه جنسی قبل از ازدواج

پرسش

#پرسش_و_پاسخ

داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج

سوال:

دختری ۳۰ ساله هستم و با پسری ۲۸ ساله، شش ماه هست که دوست هستیم. قصدمون ازدواجه و خانواده ها هم در جریان هستند.
و این آقا در قرارهای حضوری خیلی مایل به لمس من هستند و هر بار که من اعتراض می کنم قبول کرده اما دوباره زیر قولشون میزنند.
عنوان می کنند که من بخاطر تو سراغ مشروب و روابط نامشروع نرفتم و تو رو برای رابطه جنسی نمی خوام. ترس این رو دارم که نکنه از من سوء استفاده کنه!

 

پاسخ مشاور:

(مشاور خانواده)

🌺 #رابطه_جنسی قبل از #ازدواج بسیار متفاوت از نوع #رابطه_عاشقانه ایست که یک #دختر و #پسر بعد از ازدواج تجربه می کنند.

🔷🔹آنچه قبل از ازدواج انجام می شود بیشتر برای ارضای نیازهای خود، کنجکاوی، تمایل به نشان دادن قدرت در جذب فرد غیر همجنس است.

🔷🔹این در حالی است که رابطه جنسی پس از ازدواج با هدف پیشبرد #زندگی_مشترک انجام می شود. اما در یک رابطه دوستانه معمولا تعهد و الزامی وجود ندارد و ارتباط با دیگری تنها با هدف پر کردن وقت و لذت بردن انجام می شود.

🔷🔹برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج، باعث می شود که فرد به جای تمرکز بر شناخت خلقیات و روحیات همسر آینده خود، بخشی از توانش را صرف جلب رضایت و کسب #مهارت در رابطه جنسی کند.

🔷🔹وقتی ایشان به دفعات، قول داده که حدود رابطه را نشکند و خط قرمز‌های شما را زیر پا نگذارد ولی باز هم چنین رفتاری از او سر زده، یعنی این آقا قادر به احترام گذاشتن به خواسته های شما نیست.

🔷🔹اینکه گفته تو را برای این چیزها نمی خوام ولی بعد یک مدت چنین خواسته ای را علیرغم اطلاع از نظر شما مطرح می کند یعنی اتفاقاً شما را برای همین چیزها می خواهد و ضمناً قادر به کنترل این #تکانه نیست. بهتر است در این مورد با خودِ واقعی این آقاپسر مواجه شوید نه تصویری که از او در ذهن تان ساخته اید.

🔷🔹این آدم رفتار های ناشایست گذشته اش رو کنار گذاشته و دیگه دنبال #روابط_نامشروع و رفیق بازی و مشروب خوردن نیست ،اینگونه رفتارهای پرخطر را نمی توان به راحتی نادیده گرفت زیرا ممکن است به دلیل عوامل روانشناختی مانند پایٔین بودن #اعتماد_بنفس، #اختلالات_اضطرابی و #افسردگی باشد که در سنین نوجوانی نمود پیدا می کند.

🔷🔹بنابراین نیاز به مداخله #درمانگر دارد. حتی اگر شما شاهد چنین رفتاری از سوی او نباشید باز هم نمی تواند سبب اطمینان باشد. چون مانند درخواست نزدیکی فیزیکی که بارها به شما قول داد که تکرار نکند و مقید به قولش نبود، این رفتارها نیز امکان تکرار دارد.

🔷🔹در نظر داشته باشید که هیچکسی با ازدواج کردن حالش خوب نمی شود. آنچه که در همین مدت از ایشان دیده اید می تواند چشم انداز آینده احتمالی شما و ایشان باشد. اینکه شما در رابطه ای قرار می گیرید که خیری برای شما نخواهد داشت و ماندن در رابطه و تلاش برای حفظش از سوی شماست نه طرف مقابل، می تواند مطرح کننده تله رهاشدگی درخصوص شما باشد.

 

در حال پیشرفت 0
afra 8 ماه 6 پاسخ ها 569 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۶ )

 1. فرهنگ جامعه اینجوری که داره پیش میره جووونا قشنگ توجیه میارن مثلا میگن با این همه داستان و مشکلات مگه خر مغز ادمو گاز گرفته ازدواج کنه، که ۱۰۰۰۰۰تا مشگل ب وجود بیاد، چیزی که زیاده دختره 😐😐😐😐😐😐

 2. قبل خطبه اصلا، بعد خطبه با تمام قدرت به پییییش. بزنید حال کنییییداااا .
  بترکونید اصن. ولی قبلش نه.
  رابطه جنسی قبل ازدواج شور اقایون رو خاموش میکنه، اینو از من مرد داشته باشید .
  ولی خب بعد عقد دیگه خیلی کشش ندید. یه سال کافیه.
  داخل عقدم رابطه کامل نه ولی سنگ تموم بذارید واسه اقاتون که کیف کنه. بعد عروسیم که . هووووووووراااااااا‌ بزنید به سیم اخرو بترکونید.😂😂😂😂😂😂

 3. خانوم محترم تا رسمی نشدین نزار کاری بکنه
  😊😊😊😊

 4. بنظر من تا قبل ازدواج رضایت نده.چون ممکنه رابطه برقرار کنه اما بعد به هر دلیلی ازدواج منتفی بشه اونکه اذیت میشه و داغون میشه دختره.
  🤨🤨🤨🤨

 5. من به عنوان کسی که تا سی و دو سالگی کع ازدواج کردم این حس رو در خودم سرکوب و کنترل کرده بودم میگم که الان هم رابطه جنسی خوبی ندارم
  و حس جنسی ام تقریبا از بین رفته توی این سالها …..
  نمیگم رابطه داشتن خوبه چون خودم بد میدونستم اما واقعا تا عمق جون و روح آدم اثر منفی خودشو میزاره و وقتی سن ازدواج بالا میره
  تبعات بدی داره این موضوع ….
  الان من واژینیسموس هم دارم….
  کلا میگم مشکلاتم زیاده و نمیدونم چی کارشون کنم بسختی دارم از پسشون بر میام
  لطفا اگه خواستگار خوب دارین حتما سن پایین ازدواج کنید 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 6. یه چیزی که الان زیاد شده خانومها و دختر خانومهایی که زیر سن قانونی سرویس جنسی میدن(به خاطر فقر و فلاکت) توی همین تهران یه سر به میدان آزادی بزنی غیر ممکنه که نتونی کسی رو پیداکنی مبلغ کم و زیادش هم مهم نیست .

  الان جدای از گرونی و مسایٔل اجتماعی چرا جوانان بخصوص مردان تن به ازدواج نمیدن چون مثل آب خوردن میتونن نیازهاشونو براورده کنن .

  دوم اینکه وقتی سراغ یک خانوم برای خواستگاری میرن انقدر شرایط مزخرف میزارن که انگار آسمون سوراخ شده و همین یه دختر وجود داره یا بجز این دختر باقی دخترها هیچی دیگه

  نه عزیزم شرایط فرق کرده الان شده پسرا برن ترکیه ارمنستان یا تایلند به همین راحتی خودشونو ارضا کنن

  در ضمن اون پسری که اومده سراغ شما و میخواد بره سر اصل مطلب اون یه اوسکل بیشتر نیست و تمممماممم.

  خانوما و دخترا درست و به موقع ازدواج کنید 😊😊😊😊😊😊

ارسال یک پاسخ