همسرم روی من دست بلند کرده !

پرسش

#پرسش_و_پاسخ

سوال:

شوهرم منو میزنه !!😭😭😭😭

دختری ۲۸ ساله هستم و حدود ۶ ماه هست که عقد کردم.

همسرم ۳۱ ساله هستند و هر دو شاغل هستیم.
ایشون اخلاق بسیار تندی دارند. اگر مسئله ای باعث ناراحتیشون بشه، کنترل خشم ندارند. متاسفانه سر دخالت خانواده ایشون، بحثی بین ما اتفاق افتاد و همسرم تو خیابون روی من دست بلند کردند و چند بار به سر و صورتم ضربه زدند من هنوز به خانواده ام چیزی نگفتم.

چطور باید با این قضیه برخورد کنم!؟

 

پاسخ مشاور:

(مشاور خانواده)

🌺به نظرتان چه قدر می توانید در کنار مردی با # خشونت و به برخورد با مسیله ای که او را # ناراحت کرده واکنش نشان می دهد، # احساس # امنیت داشته اید؟

🔵چقدر مسائلی که در زندگیتان پیش می آید را می توانید با #گفتگو و به صورت بالغانه حل کنید؟

🔵به نظرتان # سکوت شما در برابر این رفتار، چقدر به تقویت و تداوم این رفتارشان کمک می کند؟ 

🔵چه چیزی باعث می شود با رفتارهایی که نشان از بی احترامی شماست با منفعلانه ای (سکوت) داشته باشید؟ 
به نظرتان پیامد این سکوت چه چیزی می تواند باشد؟

🔵این نکته را فراموش نکنید که هرجایی برخورد و #بدرفتاری باشد، آنجا احساس ارزشمندی حضور ندارد. به نظرم به میزانی که روی ارزشی تان کار کنید پی به رفتارهای آسیب زای آنها برید و می توانید به رفتارها از سکوت دست بزنید.

🔵 حتما در این مورد ابتدا با همسرتان صحبت کنید زیرا ادامه این رفتارها پیامد خوشایندی برای این # رابطه ندارد.

🔵صرف نظر از این که شما و یا او چه سهمی در مشکل ایجاد شده است که باید مورد بررسی قرار گیرد هیچ یک از طرفین حق ندارد کلامی و داشته باشد. در ادامه باید بیاموزید که مشکلاتتان را با گفتگو حل کنید و هر کدام از سهم خود را دریابید و روی آن با مراجعه به مشاور و در صلاحدید، روانپزشک و دریافت دارو و مطالعه کتاب کار کنید. مشکلات موجود در این رابطه که عبارتند از عدم امکان از مهارت گفتگو، حل مسئله، کنترل خشم می باشد.


در صورتیکه به حل مسایلتان توجهی ننموده و همکاری نکردن و یا اقدامی ننمودن باید در خصوص شرایط موجود با والدینتان صحبت کنید زیرا که دوران عقد قسمتی از شناخت یکدیگر از نظر شخصیتی و میزان تناسب با هم می توانید تصمیم مناسبی داشته باشید .

به شما # پیشنهاد میکنم # کتاب بسیار خواندنی و کاربردی ” # زندگی خود را دوباره بیافرینید» ترجمه دکتر حسن # حمیدپور و کتاب “نمیگذارم کسی دکمه های عصبانیتم را فشار دهد” و “مهارتهای زناشویی» دکتر شهرام محمد خانی را مطالعه نمایید.

در حال پیشرفت 0
ashena 5 ماه 2 پاسخ ها 314 بازدیدها 0

پاسخ ها ( ۲ )

  1. نباید بذاری آنقدر جسور بشه این جوری باهات برخورد کنه 😱😱😱

  2. سلام عزیزم من یک دکتری رو میشناسم که خیلییییییی خوب راهنمایی میکنه، دکتر فرجام جعفر پور. پیجش farjamcenter هست. من خودم با همسرم مشکل داشتم ایشون خیلی کمکم کرد

ارسال یک پاسخ